Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego również w dni przedświąteczne nie zwalnia tempa pracy i działa dynamicznie w kierunku zapotrzebowania klientów. W Wielki Piątek 03.04.2015 do późnych godzin wieczornych Ośrodek realizował szkolenia, podczas których niezbędne było użycie specjalistycznego  sprzętu.

Na teren OSRM sprowadzono dźwig oraz podnośnik koszowy. Dźwig wykorzystywany był na kursie Banksman (hakowy-sygnałowy). Kursanci uczestniczący w tym szkoleniu nabierali wiedzy jak prawidłowo komunikować się z operatorem dźwigu. Poznali różne typy zawiesi i nauczyli się jak odpowiednio je dobierać.

Podnośnik koszowy posłużył z kolei podczas drugiego kursu, którego celem było sprawdzenie predyspozycji do pracy na wysokości osób chcących swoją przyszłą pracę wiązać z energetyką odnawialną. Blisko 30-sto metrowa wysokość miała dać odpowiedź czy osoby biorące udział w szkoleniu potrafią pokonać swój lęk i wykonać odpowiednie czynności w celu przeprowadzenia prawidłowego „zjazdu”. Do głównych zadań Ośrodka należało przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa kursantom oraz szkolącym. Na szczęście, wszystkie osoby biorące udział w tym ćwiczeniu wykazały się odpowiednim przygotowaniem i poradziły sobie z zadaniem.  Nieco cięższym ćwiczeniem okazało się wspinanie po linie przy użyciu siły rąk i nóg. Do tego ćwiczenia, sprawdzającego wydolność kursantów, wykorzystano stalową konstrukcję łodzi zrzutowej. 
 
W związku z pozytywnym zaliczeniem kursu, firma kierująca uczestników zdecydowała, że wyśle ich na kolejne specjalistyczne szkolenie, umożliwiające prace w dostępie linowym.
 
Z pozdrowieniami z wysokości 30 metrów od Dyrektora OSRM dla innych kierowników jednostek Akademii Morskiej.