W  dniu 18.03.2011 r. w Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego rozpoczął się kurs Sternika Motorowodnego. Ukończenie ww. kursu pozwala na uzyskanie patentu sternika, umożliwiającego prowadzenie jachtów motorowych z silnikiem o mocy 60 KW po wodach śródlądowych oraz po wodach morskich w strefie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej.

Również w weekend 18-20.03. odbył się, cieszący się ogromnym zainteresowaniem kurs „Rozładunek i załadunek towarów na kontenerowcach”. Szkolenie obejmowało m.in. takie zagadnienia jak: program ładunkowy BELCO, sprawdzanie poprawności sztauowania, załadowania, stateczności czy przygotowanie sekwencji balastowania i debalastowania statku.

Kurs Sternika Motorowodnego

Grupa kursantów, której dużą część stanowią strażacy, w weekend 18.-20.03. przeszła intensywne szkolenie teoretyczne (25 h), by następnie w tygodniu rozpocząć część praktyczną z budowy i manewrowania łodzią motorową. Ćwiczenia praktyczne przeprowadzane są na Odrze przez doświadczonego instruktora.  Dzięki udanym działaniom Ośrodka, obecny kurs Sternika Motorowodnego jest pierwszym takim kursem, jaki OSRM przeprowadza niezależnie od innych Ośrodków.
Cena kursu wynosi 350 zł i może być negocjowana.

Kurs Rozładunek i Załadunek Towarów na Kontenerach

Atrakcyjność kursu, oprócz interesującego programu, podnosi fakt, że kurs ten jest bezpłatny.  Jest to jeden z pięciu bezpłatnych kursów oferowanych przez OSRM w ramach projektu finansowanego przez Unię Europejską „Kapitał Ludzki”. Szkolenia te przeznaczone są dla osób chcących stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.   Kolejna edycja „Rozładunek i załadunek towarów na kontenerowcach” już w czerwcu, zapraszamy!