Współpraca między Ośrodkiem Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego a firmą Vela Marine International Ltd., posiadającą swoją siedzibę w Dubaju, nabiera tempa. Intensywne starania Ośrodka w celu pozyskania nowego, długookresowego kontrahenta zaczęły przynosić widoczne efekty.

Firma Vela w przeciągu niecałych dwóch miesięcy już po raz trzeci skierowała swoich pracowników na przeszkolenie z zakresu kursu Sternika Łodzi Zrzutowej, który odbył się dnia 03-11-2010.  5-cio osobowa grupa kursantów (zarówno Polacy jak i obcokrajowcy) najpierw zapoznała się z teoretycznymi zagadnieniami kursu, a następnie wykorzystując zdobytą wiedzę, wzięła udział w praktycznej części treningu – uczestnicząc w parokrotnym zrzucie łodzi.