Miesiąc wrzesień jest z jednym z najintensywniejszych miesięcy w Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego ze względu na przeprowadzane szkolenia dla przyszłych studentów Akademii Morskiej tzw. „Kandydatkę”. Przyszli studenci biorą udział w Zintegrowanym Szkoleniu w zakresie Bezpieczeństwa, które obejmuje: Indywidualne Techniki Ratunkowe, Ochronę Przeciwpożarową, Elementarne Zasady Udzielania Pomocy Medycznej oraz Bezpieczeństwo Własne i Odpowiedzialność Wspólną. Oprócz wykładów, zajęcia odbywają się też w formie praktycznych ćwiczeń.

By uatrakcyjnić kursantom niedawno miniony kurs Ochrony Przeciwpożarowej (dn. 14.09.), OSRM dzięki  uprzejmości  Komendy Miejskiej PSP w Szczecinie, zorganizował pokaz sprzętu pożarniczego, będącego na wyposażeniu  Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Szczecinie.

Kursanci mieli możliwość zapoznania się z ciężkim samochodem ratowniczo gaśniczym GCBA 8,5/42 SCANIA. Z bliska można było obejrzeć i sprzęt i wyposażenie pojazdu, a także poznać jego możliwości taktyczno-techniczne. Strażacy będący na pokazie wykazali się pełną wiedzą i umiejętnościami obsługi tego pojazdu. Pojazd wzbudził żywe zainteresowanie studentów i był kulminacyjnym punktem  szkolenia.

OSRM serdecznie dziękuje Panu Komendantowi Miejskiemu  st. bryg. mgr inż. Jackowi Staśkiewiczowi za współpracę i liczy na kolejne wspólne przedsięwzięcia.